Galler Prensesi Kate’in kanser teşhisiyle ilgili dün yaptığı açıklama, bugün İngiliz gazetelerinin manşetlerine damga  vurdu. 

Haftalardır durumu ve nerede merak edilen Galler Prensesi Kate, dün kamera önüne çıktı. Prenses Kate Middellton, ocak ayında geçirdiği büyük karın ameliyatından sonra yapılan testlerde kanserin varlığının ortaya çıkmasının ardından koruyucu kemoterapiye başladığını söyledi.

Tahtın varisi Prens William’ın 42 yaşındaki eşi Kate, kanser keşfini “büyük bir şok” olarak nitelendirdi. Bugünkü İngiliz gazetelerin tamamı da Kate’in kanser açıklamalarını manşetine taşıdı.

BÜYÜK BİR SEVGİ VE DESTEK YAĞMURU

The Sun’ın tabloid gazetesi “KATE, YALNIZ DEĞİLSİN” diye yazıp “Büyük bir sevgi ve destek yağmuru” aldığını söylerken, rakibi Daily Mirror ise “KATE’İN KANSER ŞOKU ORTAYA ÇIKIYOR” ifadesini kullandı.

Daily Telegraph, hâlâ kızlık soyadı Kate Middleton’la tanınan prensesin şu sözlerini aktardı: “Kanser büyük bir şok yarattı”, ancak “iyileşeceğini” de kaydetti.

Daily Mail, son haftalarda onun sağlığı hakkında spekülasyon yapanları şöyle yanıtladı: “Tüm bu aşağılık çevrimiçi troller şimdi nasıl hissediyor?”

ÜNLÜ İSİMLERDEN DESTEK

Cuma günü aralarında Kral Charles, Prens Harry, Başbakan Rishi Sunak, Canterbury Başpiskoposu Justin Welby ve ABD Başkanı Joe Biden’ın da bulunduğu pek çok ünlü isim Kate’e destek mesajı yolladı. Sunak, Kate’in bu açıklamasıyla “Muazzam bir cesaret gösterdiğini” belirterek, “Dünya medyasının belirli kesimleri ve sosyal medyada kendisine haksız muamele yapıldığını” da sözlerine ekledi.

NEW YORK TİMES: MONARŞİYİ ZORLUYOR

ABD gazetesi New York Times ise “Catherine’e kanser teşhisi Kraliyet ailesini daha da belirsiz bir duruma getiriyor” dedi ve hem kralın hem de Kate’in ciddi sağlık endişelerinin zaten zayıflamış olan monarşiyi zorladığına dikkat çekti. Annesi Kraliçe Elizabeth’in ölümünün ardından Eylül 2022’de tahta çıkan Charles, Ocak ayında Kate ile aynı hastanede prostat büyümesi nedeniyle düzeltici bir operasyon geçirdi. Buckingham Sarayı şubat ayında 75 yaşındaki kralın kanser tedavisi göreceğini ve bunun da kamusal kraliyet görevlerini ertelemek zorunda kalacağını açıklamıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x